Аниқ вазифалар белгилаб олинди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев жорий йил 5 март куни Коррупцияга қарши курашиш бўйича миллий кенгаш йиғилишида коррупцияга қарши курашиш доимий жараён эканини таъкидлаб, бу борадаги долзарб масалаларни ва келгуси вазифаларни аниқ-равшан кўрсатиб ўтдилар.
Шу вазифалардан келиб чиқиб Олий судда кенгайтирилган йиғилиш ўтказилганидан хабарингиз бор. Унда Коррупцияга қарши курашиш миллий кенгаши йиғилишида белгилаб берилган вазифалар чуқур таҳлил қилиниб, шу асосда Олий суд раисининг мурожаати ўқиб эшиттирилди.
Тошкент шаҳар судида ҳар иккала муҳим тадбирда таъкидланган масалаларга бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди. Дастлаб судьялар Президентимизнинг миллий кенгаш йиғилишида сўзлаган нутқини диққат билан тингладилар.
Шундан сўнг Тошкент шаҳар суди раиси Э. Ходжакулов сўзга чиқиб, Президент маърузасидан келиб чиқадиган вазифалар, хусусан суд тизимига боғлиқ масалаларга атрофлича тўхталиб ўтди. Олий суд раиси мурожаати ҳар бир судья ва суд ходимининг иш столида бўлиши лозимлиги, уни қайта-қайта ўқиб мағзини уқиш кераклиги таъкидланди.
Йиғилишда бажарилиши лозим бўлган устувор вазифалар белгилаб олинди.